SCHOOL INTRANET:
Login ID  
Password
HOME STUDENTS STAFF PARENTS PARTNERS
ABOUT SPKC
HOME
SCHOOL LIFE
STUDENTS
CURRICULUM
STAFF
LEWOWA
PARENTS
E-CAMPUS
PARTNERS
ACHIEVEMENTS
ADMISSIONS 招生
DOWNLOADS
AESTHETIC DEVELOPMENT
Aesthetic development

Name of Competition Organizer Award Section Class Name
        1G Law Fong Yu
        1G Tang Yin Hong
        1J Lau Wai Hei
        1J Sin Ysz Yan
        1J Tang Hoi Tung
        1J Wong Kwan Yeung
        1J Wong Vinent
        1J Yu Tsz Ching
        1P Li Tsz Ning
        1P Szeto Siu Hin
        1P Wong Wai Man
        1P Wu Bowie
        2F Hong Yan Kiu
        2F Kum Pui Kei
        2F Wu Sui Wai
        2G LukYu Hei Ashley
        2J Tong Pak Yan
        2J Wong Ying Ching
        2L Chan Yan Pui
        2L Lam Ho Ching Justin
        2L Wong Wai Mei, Ramy
        2P Lam Wai Hei
        3F Lau Chung Ki
        3F Leung Ho Laam
Hong Kong Youth Music  Music Office, Leisure and Cultural Bronze Award Secondary School Class 3G Chau Kwan Yeung
Interflows Symphonic Band Contest   Services Department    Junior 3G Choi Cheuk Lam
        3G Chu Hoe Ling
        3G Li Chi Yan, Vivian
        3H Wong Hin Yee Fiona
        3J Chan Ying Kit
        3J Ho Sui Yan
        3J Shiu Wing Shan
        3J Tam Jessica
        3J Tse Wing Yu
        3J Wong Cheuk Bond
        3L Law Wai Ying
        3L Yiu Tsoek Man
        3P Shum Hin Chun
        4F Chan Tin Chun
        4F Cheung Ka Ka
        4F Chow Lok Kei
        4F Fong Tak Hei
        4F Lin Ching To
        4G Cheung Cheuk Lam
        4G Chow Tat Hung Ted
        4J Law Hiu Yung Hilda
        4J Ng Cheunk Ting
        4P Lam Tsz Hin
        4P Wong Tsz Fung
  Hong Kong Schools Music   first runner-up  Grade seven Piano Solo 2J 2J Tsoi Tsz Him 
Hong Kong Schools Music Festival  and  second runner-up Gu-zheng Solo 1J   Wong Yik Ting Agnes  
  Speech Association  second runner-up  Yang-qin Solo 4J   Ho Ching Wai Cherene 
        1P Wong Sze Man Samantha
        1P Wong Wai Man Nicole
        1F Cheng Tat Wai David
        2G Chan Ming Suen Charis
        2G Lee Tsz Ting Cidy
        2L Yu Chung Ling Crystal
3rd School Handbell Competition  Handbell Association of Hong Kong second runner-up  Handchime Ensemble 2L Li Yuen Yung Sharon
        3J Fong Ka Hei Heidy
        3J Lai Chong Yan Hugo
        1L Chan Chi Hang
        2J Cheng Chin Wang
        3G Man Lok Sum
        2P Kuok Ka Fung